mapa

Kraj: Středočeský
Okres: Mladá Boleslav
Katastrální území: Dneboh

GPS: 50°31'35.665"N, 15°1'26.780"EDneboh - Vyhlídková věž

Zhruba ve středu obce Dneboh, u místního sportovního areálu se nachází vyhlídková stavba, která vznikla přestavbou z nevyužívané traformátorové stanice.

Při přestavbě transformátoru na šatnu a zázemí pro místní sportovce a hasiče došlo také k výstavbě rozhlednové nástavby. K realizaci došlo v roce 2011, zpřístupnění proběhlo na jaře následujícího roku. Trafostanice byla zateplena, dostala novou fasádu a na jejím vrcholu byla ve výšce 11m zbudována vyhlídková plošina, která zděnou stavbu přesahuje na každé straně zhruba o metr. Přístup vede po vnější straně stanice pomocí ocelového schodiště, závěrečný úsek pak vede vnitřkem budovy strmým schodištěm, takřka žebříkem, který se spouští pouze v době otevření vyhlídkové plošiny. Přístup i vyhlídková plošina je zabezpečena vertikálními dřevěnými lamelami. Vzhledem k umístění rozhledny nelze očekávat příliš kvalitní výhledy.

K vidění je bezprostřední okolí, blízké Drábské světničky, nebo vzdálenější Ještěd a Bezděz. Ale v okolí se nacházejí místa s nepoměrně lepším rozhledem. Vstup není zpoplatněn, ale není jasné, kdy je vyhlídková plošina otevřená. Na webu rozhledny nelze tuto základní informaci dohledat a soudně podle ohlasů, bývá plošina po většinu času uzavřena a stavba tak funkci rozhledny neplní. Vystoupat lze pouze pod plošinu do výšky zhruba 7m, odkud žádný rozhled není.


Fotogalerie

grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika grafika grafika grafika