mapa

Kraj: Středočeský
Okres: Benešov
Katastrální území: Olbramovice u Votic

GPS: 49°39'13.686"N, 14°39'23.924"EKochnov

Na okraji lesa nad vsí Kochnov, se na severním svahu kopce nachází zajímavá rozhledna. Postavena byla v roce 2014 a slavnostní otevření proběhlo 30.8 téhož roku.

Rozhledna vypadá jako větší, bytelný myslivecký posed. Rozhledna je ukotvena šesti betonovými patníky, ke kterým jsou přišroubovány dřevěné kulatiny. Patrně se původně jednalo o sloupy telefoních? Rozvodů. Čtyři rohové sloupy jsou zapuštěny v zemi, střední sloupy jsou přišroubovány k betonovým sloupkům asi 0,5 m nad zemí. Do této nosné konstrukce je vestavěno jednou zalomené strmé schodiště, které zpřístupňuje obdélnou vyhlídkovou plošinu. Ta se nachází ve výšce zhruba 5,5 m a je zastřešena stanovou stříškou, která ji na stranách asi o 0,5 m přesahuje. Na plošinu se vstupuje skrz otvor v podlaze, který lze zavřít dřevěným víkem.

Na plošině se nachází lavička a laminované desky s popisem výhledu. Ten je možný pouze k severu, protože kopec jižním směrem ještě několik desítek metrů stoupá. K vidění je blízké i vzdálenější severní okolí Benešovska a Neveklovska, například věž Konopiště, Chvojen, či Neštětická hora. Rozhledna je volně přístupná po celý rok.


Fotogalerie

grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika grafika grafika