mapa

Kraj: Plzeňský
Okres: Domažlice
Katastrální území: Horšovský Týn

GPS: 49°31'16.467"N, 12°57'37.688"EŠibeniční vrch

Rozhledna stojí na Šibeničním vrchu, jihovýchodně od Horšovského Týna, v těsném sousedství zbořené kaple Panny Marie Lurdské. Název vrchu připomíná bývalou šibenici, neboť Horšovský Týn disponoval výkonem hrdelního práva. Přesná poloha bývalé šibenice ale není známa.

Stavba rozhledny započala v říjnu roku 2009 a 29.4 roku 2010 byla slavnostně otevřena. Celková výška činí 21,5m a vyhlídková plošina se nachází ve výšce 13m. Rozhledna je postavena na čtvercovém půdoryse s délkou strany 4,5m. Konstrukce je tvořená dřevěnými hranoly, které jsou ukotveny do betonových pilířů v nárožích a uprostřed čelní a zadní strany. Vstupní prostor je krytý pultovou stříškou, samotný vstup je zajištěn ocelovými vraty. V přízemí i v jednotlivých patrech, kterých je celkem 5, se nacházejí informační tabule s historickou tématikou. Na střeše vyhlídkové plošiny je umístěn latinský kříž, který připomíná bývalou kapli, která stála v těsném východním sousedství rozhledny.

Rozhledna je volně přístupná a nabízí celokruhový rozhled, k vidění je především blízký Horšovský Týn, místní hrad, ale i pásmo Šumavy a Českého lesa.


Fotogalerie

grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika grafika grafika grafika
grafika