mapa

Kraj: Středočeský
Okres: Příbram
Katastrální území: Kamýk nad Vltavou

GPS: 49°38'25.412"N, 14°14'35.119"EVrškamýk - rozhledna

Na přístupové cestě z městečka Kamýk na hrad Kamýk (Vrškamýk) se nachází nová dřevěná rozhledna. Postavena byla poblíž větvení úvozové cesty, 330m od hradu.

Rozhledna je součástí odpočinkového areálu, ve kterém se nachází také bludiště a výběh pro hospodářská zvířata. Ke stavbě došlo v letech 2009-10. Areál spolu s rozhlednou byl zpřístupněn 6.6.2010. Jedná se o prostou dřevěnou věž se základnou na čtvercovém půdoryse s délkou hrany zhruba 5m. Výška věže je 11 m a stanovou střechou krytá vyhlídková plošina se nachází ve výšce 8m. K jejímu dosažení slouží dřevěné schodiště uvnitř věže. Rozhledna je otevřena v sezóně denně mimo pondělí.

Za symbolické vstupné nabízí pouze nevýrazný výhled východním směrem na Kamýk. Od rozhledny se ke hradu mírně stoupá a jádro zříceniny se nachází 35m výše, než rozhledna. Tudíš celá západní strana je oproti rozhledně převýšená a dále než k vedlejšímu lesu, který roste ještě před hradem, nelze dohlédnout. Případný výhled severním a severovýchodním směrem kryjí vzrostlé stromy. Náletové dřeviny brzy přerostou rozhlednu i na východní straně.


Fotogalerie

grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika