grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika grafika grafika grafika
grafika   grafika
grafika grafika grafika grafika
  grafika
grafika grafika grafika
grafika grafika
grafika grafika
grafika grafika
grafika grafika
grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika

Několik málo slov ke mně a k tomuto webu. Protože mě od mala zajímaly historické stavby, jezdil jsem za nimi na výlety. A protože jsem jezdil s fotoaparátem a fotil a fotil, nashromáždilo se mi mnoho fotek, které jsem třídil do adresářů. Někdy počátkem roku 2005 jsem dostal nápad na vytvoření webu, kam bych fotografie umístil a roztřídil do kategorií. S tvorbou webu mi velmi pomohl bratr, který jeho značnou část naprogramoval a v půlce roku 2005 byl web na adrese STREDOVEK.COM spuštěn.

Protože jsou moje programátorské schopnosti na velmi chabé úrovni, rozvijí se web jen pomalu. V srpnu roku 2007 jsem na web umístil Badatelnu, prostor pro prezentaci mých zjištění v terénu, které jsou v rozporu se současným míněním o určitých lokalitách. Dnes ji již moc neudržuji, přestože mám významných zjištění celou řadu, včetně objevů dosud neregistrovaných pravěkých i středověkých lokalit. V lednu roku 2008 jsem ke každé lokalitě doplnil mapku a GPS souřadnice. V srpnu téhož roku jsem zvětšil všechny fotografie (s výjimkou panoramatických) na 800px delší strany. Od roku 2008 k objektům přidávám stručné textové informace. Koncem roku 2009 jsem dodělal textové popisy všech objektů. V listopadu roku 2010 přibylo u všech kulturních památek číslo Ústředního seznamu kulturních památek. V srpnu následujícího roku jsem dodělal rozdělení textů do odstavců a jejich vzájemné prolinkování. Kromě těchto zásadnějších věcí jsem postupně na web vložil Památkový zákon, soupis změn webu, použitou literaturu a počty objektů a fotografií. U počtu objektů a fotografií bych se rád zastavil. Když web začínal, měl v roce 2005 asi 180 objektů. 500-tý objekt jsem vložil v lednu roku 2008, objekt s pořadovým číslem 800 jsem přidal v listopadu roku 2010. Rozhledna Děd u Berouna se v květnu roku 2013 stala tisícím objektem na stránkách. V poslední době přidávám další lokality podstatně pomalejším tempem. Má to několik důvod: své okolí mám již nafoceno a dojezd na vzdálenější lokality stojí dost peněz, dále mám dva kluky a péče o ně stojí mnoho času. Co se týče množství fotografií umístěných na webu, 10 000 jich bylo kolem roku 2008, 15 000 jsem dosáhl počátkem roku 2012, fotka s pořadovým číslem 20 000 přibyla v červenci roku 2014.

V budoucnu bych chtěl všechny hradiště přesunout na plánovaný web HRADISKA.CZ a na jejich místo rozdělit lokality z kategorie Hradby měst

grafika

Kdyby se našel někdo schopný pomoci s rozvojem webu, nechť mě kontaktuje na můj mail. Protože jsem v psaní kódu neschopný, uvítám jakoukoli pomoc.

Na STREDOVEKU není, nikdy nebyla a ani nikdy nebude žádná reklama, veškerý provoz si hradím sám. Fotografie dávám k dispozici podle CC BY-SA. Pokud o nějakou fotografii máte zájem, stačí poslat mail a následně ji pošlu v plném rozlišení.

Kdyby se však našel někdo, kdo by mi chtěl přispět jakýmkoli obnosem (na platbu domény, hostingu a benzínu) lze tak učinit přes PAYPAL (tlačítko Donate) nebo platbou na účet: 670100-2206758254/6210

Děkuji

 

grafika grafika grafika
grafika grafika grafika
grafika grafika
grafika grafika
grafika grafika grafika grafika grafika
grafika grafika
grafika grafika grafika grafika
grafika grafika
grafika grafika
grafika grafika

Zajímám se o archeologii, památkaření, badatelskou činnost a putování přírodou. A především o svou manželku a dva malé syny, kteří se mnou hledají a navštěvují i ta nejzapadlejší zaniklá hradiska.

V posledních 15 letech se mým největším zájmem staly pravěké až raně středověké pevnosti. Věnuji se především jejich fortifikační složce. Od roku 2007 pracuji v Národním památkovém ústavu - územním odborném pracovišti pro střední Čechy. Kromě "hradišť" se profesně věnuji také památkovým mapám a v posledním době částečně i městským opevněním.

Kontaktní mail: stredovek.com(zavináč)gmail.com nebo marounek.jiri(zavináč)npu.cz

 

grafika grafika
grafika grafika
grafika grafika grafika
grafika grafika
grafika grafika